Peter Chudík: Želám si férové voľby bez politických faulov

Kampaň pred voľbami do VÚC prebehla pokojne. Všetkým, ktorí prispeli k doterajšej čestnej politickej súťaži chcem aj touto cestou úprimne poďakovať.

Za uplynulé týždne som absolvoval desiatky stretnutí s občanmi zo všetkých okresov Prešovského samosprávneho kraja. Stretol som sa s tisíckami ľudí a viedol veľké množstvo osobných rozhovorov. Nech som sa s ľuďmi rozprával na akúkoľvek tému, všetci sa zhodovali v jednom: želajú si, aby aj po týchto voľbách ostal Prešovský kraj stabilný. Ľudia si prajú, aby na čele kraja stál predseda, ktorý vie spolupracovať so zastupiteľstvom, samosprávami a s vládou. Chcú, aby sa orgány Prešovského samosprávneho kraja venovali každodennej poctivej práci, a nie politickým šarvátkam a nezmyselnému straníckemu zápasu.

V nadchádzajúcich voľbách do orgánov vyšších územných celkov máme všetci príležitosť dokázať, že ich vieme zvládnuť aj bez politických faulov a zákerností. Po skúsenostiach z predchádzajúcich rokov však nemôžem vylúčiť, že tak ako pred štyrmi rokmi, aj teraz sa tesne pred začiatkom moratória objavia nevyberané útoky a nepodložené obvinenia. Preto chcem upozorniť občanov nášho kraja, že ak sa niečo podobné zopakuje, stoja za tým politické sily, ktoré si neželajú pokojný priebeh volieb a ktoré chcú zúfalo ťažiť z vyvolávania nestability.

Peter Chudík, kandidát na predsedu PSK

Pozrite si záznam tlačovej besedy kandidáta na predsedu PSK Petra Chudíka, krajského predsedu SMER-u v Prešove Stanislava Kubánka a šéfa volebnej kampane Petra Obrimčáka.