KATEGORICKY ODMIETAME ZNEUCTENIE ÚSTAVY TOTALITNÝMI PRAKTIKAMI MATOVIČA

Pravdepodobne sa už zajtra bude v pléne Národnej rady (NR) SR rokovať v skrátenom legislatívnom konaní o novelizácii ústavného zákona o bezpečnosti štátu, keďže bol dnes (7.12.) prijatý vládou SR. Na základe tejto novelizácie má NR SR na návrh vlády rozhodnúť o tom, či bude možné predĺžiť núdzový stav o ďalších 40 dní, a to aj opakovane. Pýtame sa – načo a prečo má byť vôbec núdzový stav predĺžený? Chce I. Matovič prežiť celý rok 2021 v núdzovom stave? Čo je to za núdzový stav, keď sú plné obchodné centrá a ľudia chodia napríklad do kín? Odpoveď je jasná, I. Matovič to potrebuje preto, aby mohol blokovať protesty a nasadzovať na ľudí ťažkoodencov, potrebuje chodiť v pancierovom aute a stavať si pred dom policajtov a stráže, ako sicílsky don. 

SMER – SD bude veľmi tvrdo oponovať tento návrh na zmenu ústavy, ako všetky ostatné nezmyselné zákony predložené vládnou koalíciou. To, čo v NR SR predvádzajú poslanci vládnej koalície je doslova ľudová tvorivosť. Všetko, čo im napadne spíšu do pozmeňovacích návrhov a predložia na schôdze, a potom likvidujú strop na vek odchodu do dôchodku, nezávislé postavenie prokuratúry a ďalšie kvantá nezmyslov. Teraz idú predĺžiť obdobie, kedy budú môcť beztrestne krajinu zastrašovať a tyranizovať. 

Tento ústavný zákon dá možnosť vláde zatvoriť každého občana vo vlastnom dome! Všetky opatrenia idú do chorobne obrovského rozsahu porušujúceho základné ľudské práva a slobody, ktoré by si nedovolil ani bývalý režim. Rovnako bude strana SMER – SD bojkotovať tieto choré návrhy, rovnako tak bude bojovať aj proti reforme súdnictva, ktoré pripravuje ministerka M. Kolíková. Je úplne jasné, že tu nejde o žiadnu reformu, ale len o to, ako sa zbaviť nepohodlných sudcov a presunúť ich bez ich súhlasu na iné miesto výkonu na Slovensku.