SMER – SD: PRINIESLI SME DÔKAZ O EXISTENCII SYSTÉMU NÁJOMNÝCH UDAVAČOV

Predstavitelia strany SMER – sociálna demokracia dnes zvolali ďalšiu tlačovú besedu, na ktorej sa okrem iného predseda strany Robert Fico vyjadril aj k dnešnému rozhodnutiu ministra pôdohospodárstva Mičovského odstúpiť z funkcie. Ten tak urobil na základe obvinenia šéfky Slovenského pozemkového fondu zo strany NAKA, ktorú sám minister vybral do funkcie. „Dúfam, že tu nebude žiadna snaha hodnotiť toto rozhodnutie ministra ako niečo, čo je prejavom politickej kultúry. My sme všetci vnímali p. Mičovského ako ministra, ktorý sa doteraz na ministerstve nedokázal zorientovať, narobil zmätky, bol v konflikte takmer so všetkými. Tento minister stále niečo sľuboval. Sľuboval, že keď nevybaví do plánu obnovy 1 miliardu eur pre poľnohospodárov tak odstúpi, mal problém pri nominácií svojich predstaviteľov napríklad pri Pôdohospodárskej platobnej agentúre. Všetko, čoho sa dotkol, bola čistá katastrofa. Je symbolom úplného amaterizmu, neschopnosti a nepripravenosti,“ povedal na úvod predseda strany R. Fico. 

Následne Robert Fico všetkých prítomných informoval, že má relevantný úradný záznam z marca tohto roku, ktorý spísal vyšetrovateľ NAKA. Obsahom úradného záznamu je telefonát, ktorý vyšetrovateľ NAKA uskutočnil prostredníctvom mobilnej aplikácie „signal“ s profesionálnym svedkom – P. Petrovom (s prezývkou Tiger), ktorého mu ponúkol prokurátor všeobecnej prokuratúry. „Tento prokurátor mu povedal, že treba vypočuť tohto svedka, pretože vraj môže vyšetrovateľovi dať informácie, ktoré sa týkajú veci, ktorú tento vyšetrovateľ vyšetroval. Tak zatelefonoval tomuto objednanému svedkovi cez prokurátora a spýtal sa ho, čo mu ešte môže dodať do toho prípadu. Tiger mu povedal, že chce kriminalizovať jedného dôležitého človeka, ktorý bol v tom čase policajt, lebo ho natrel v inom konaní. Tiger sa preto dohodol s prokurátorom z Úradu špeciálnej prokuratúry, JUDr. Repom, že ak bude vypovedať v tejto veci a ešte bude vypovedať aj v nejakej inej veci, tak mu dá Repa pokoj a nebude ho riešiť za jeho veci,“ priblížil R. Fico.

Vyšetrovateľ NAKA, autor tohto úradného záznamu ďalej hovorí, že „Tiger“ sa vyjadril, že sa skontaktujú a dohodnú si veci tak, že on bude vypovedať, ako mu spomínaný vyšetrovateľ povie, pretože si potrebuje vyriešiť hlavne seba a aby boli spokojní obidvaja. 

Podľa strany SMER – SD teda ide o ďalší jasný príklad toho, že trestné konania sú manipulované štýlom, že títo udavači sú objednávaní, dostávajú rôzne ponuky, len nech potvrdia konkrétne udalosti podľa presných pokynov.