R.FICO: BEZCITNÁ VLÁDA I. MATOVIČA SPÚŠŤA MASOVÉ PREPÚŠTANIA V ŠTÁTNYCH PODNIKOCH

Žiadna vláda v histórii Československa tak nedoráňala vlastný národ, ako vláda Igora Matoviča. Vláda rozdáva údery z neschopnosti, zlodejstva, antisociálneho zamerania doslova každý deň. „Desať rokov som sa ako predseda vlády držal zásady, keď sa darí štátu a ekonomike, treba sa s ľuďmi podeliť o dobrý výsledok. Dnes už ako samozrejmosť berieme vysoké jednorazové príspevky pri narodení 1., 2., či tretieho dieťaťa, materskú na úrovni čistého príjmu, vlaky zadarmo, dynamický rast minimálnej mzdy, vyššie príplatky za prácu v noci či dotácie na zatepľovanie,“ povedal predseda SMERu – SD Robert Fico.

Napriek tomu, že vláda I. Matoviča má k dispozícii naviac 8,5 miliárd eur, svojim občanom nepomohli. „Sú sociálne bezcitní ako torzo z tanku na šrotovisku. Kradnú na antigénových testoch, 500 tisíc deťom zobrali teplé obedy, znížili minimálnu mzdu, nočné príplatky, nevyplatili dôchodcom 13. dôchodok, zvyšujú dane pre malých podnikateľov. A chladnokrvne, bezcitne oznamujú prepúšťanie v štátnych firmách a mlčky pozerajú na prepúšťanie v súkromnej sfére,“ skonštatoval R. Fico.

Pošta má v najbližších dňoch prepustiť 756 ľudí. Predseda strany SMER – SD sa pýta, kto tým ľuďom pomôže a kto sa ich zastane? Namiesto toho, aby zdevastovaný národ aspoň trochu chytili pod pazuchu, chytajú ho za krk a škrtia. Bezcitnosť vlády k ľuďom ale vyvoláva bezcitnosť ľudí k vláde a nerešpektovanie autorít.

„Prestaňte s týmito antisociálnymi zverstvami, podporte ľudí, zastavte prepúšťanie. Máte na to všetky páky, peniaze, oprávnenia. Mne sa však zdá, že Vám je to vo vláde už všetko úplne jedno; ako hovorí Matovič – šumafuk,“ dodal R. Fico.