OD VČERA PLATÍ UZNESENIE PARLAMENTU INICIOVANÉ STRANOU SMER – SD

Včerajším dňom sa pre vládu SR stalo záväzným uznesenie, ktoré do NR SR podala pred dvomi týždňami strana SMER – SD a týkalo sa využitia miliárd eur pre Slovensko, ako pomoc po dopadoch koronakrízy. Ústava SR totiž garantuje, že ak sa rozprava k návrhu neotvorí, stane sa uznesenie pre vládu záväzným. 

Člen predsedníctva strany SMER – SD Igor Melicher bol vo štvrtok hosťom televízneho duelu medzi podpredsedom NR SR Jurajom Šeligom a podpredsedom SMERu – SD Jurajom Blanárom. I. Melicher sa pýtal J. Šeligu, či bude koalícia toto uznesenie rešpektovať a či sa ním bude aj riadiť. Odpoveď podpredsedu NR SR bola, že na zasadnutí Výboru NR SR pre európske záležitosti sa prijalo iné stanovisko ohľadom plánu obnovy, a tým pádom uznesenie strany SMER – SD neplatí. J. Šeliga nehovoril pravdu, keďže išlo iba o stanovisko výboru pre európske záležitosti a nie uznesenie parlamentu. 

„V týchto stanoviskách sa spomína, že Slovensko je v ťažkej ekonomickej a finančnej kríze. Ďalej hovorí o tom, že plán obnovy je mimoriadne dôležitý nástroj a základný rámec pre potrebné reformy. Toto sú také všeobecné a abstraktné veci, že to snáď vláda SR ani nemôže myslieť vážne. Potrebujeme mať jasný zoznam vecí, ktoré ideme robiť,“ priblížil na tlačovej besede Igor Melicher.

tlačový odbor strany SMER – sociálna demokracia