R. FICO: STRANA SMER – SD AKTÍVNE PODPORUJE OBČIANSKE REFERENDUM 2021 ZA VYPÍSANIE PREDČASNÝCH PARLAMENTNÝCH VOLIEB

Predseda strany SMER – sociálna demokracia Robert Fico na tlačovej besede urobil dôležité politické vyhlásenie, v ktorom povedal, že strana SMER – SD v plnej sile a s využitím všetkých štruktúr podporuje myšlienku občianskeho referenda 2021.  Za posledné dva týždne sa uskutočnilo niekoľko politických aj nepolitických rokovaní, ktoré sprevádzala jednotná línia – „nebezpečenstvo straty schopnosti Matovičovej vlády riadiť túto krajinu“. Všetky tieto subjekty, ktoré majú iný názor na štýl vládnutia súčasnej vlády, súhlasia s formuláciou petičného hárku a aj s tým, že budeme myšlienku referenda 2021 podporovať.

„Ak chce byť štát samostatný a suverénny a chce fungovať v rámci medzinárodných štruktúr, musia byť ľudia schopní spravovať túto krajinu. Mohol by som teraz urobiť mozaiku udalostí, ktorá by vyzerala hrôzostrašne. Mohol by som začať udalosťou nehorázneho odvolania profesora Sabola z pozície riaditeľa kardioústavu v Košiciach a jeho nahradenie hutníkom. Je to vrchol neschopnosti spravovať si vlastnú krajinu. Ďalej sa nám rozložil kompletne právny systém. V našich väzniciach sú politickí väzni.  Sú tam ľudia obvinení z rôznych trestných činov bez dôkazov na základe výpovedí kajúcnikov. Mohli by sme hovoriť o pláne obnovy, vraj peniaze, ktoré sú určené na obnovu tejto krajiny, takmer  6 miliárd eur, sa majú rozdeliť na princípe mandátov, ktoré dostali politické strany v parlamentných voľbách. To snáď už nemyslíme vážne,“ pripomenul predseda strany Robert Fico.

Ďalej pokračoval: „Do tej mozaiky nepochybne patrí rozkrádanie majetku, patrí sem nakupovanie nezmyselných testov, na ktorých sa niekto neuveriteľne nabalil. Mohol by som hovoriť o rozklade sociálneho štátu, oslabovaní odborov, postavenia rodín a dôchodcov. Najlepšie by bolo toto všetko zahrnúť pod jedno slovo – STAČILO! A preto som s veľkým uspokojením privítal atmosféru na všetkých rokovaniach, ktoré som absolvoval, že toto je už celospoločenská, slovenská objednávka.“

Dôležité pre slovenskú verejnosť je, že vznikol petičný výbor, ktorý nebude zostavený z členov politických strán. 

Predseda SMERu – SD predstavil petičný hárok, na ktorom sa všetci dohodli. „Keď sa na tento petičný hárok pozriete, je úplne apolitický. Nehovorí sa v ňom nič o politických stranách. Je tam otázka, ktorá smeruje k občanom, kde sa opýtame, či sú za predčasné parlamentné voľby. Ak by bol výsledok referenda, či chcú predčasné voľby v roku 2021, tak takýto platný výsledok referenda sa zverejňuje ako zákon. Dohodli sme sa, že vznikne osobitný P.O.BOX, na ktorý budú môcť ľudia posielať podpísané petičné hárky. Rád by som vás informoval o príspevku, ktorý chce urobiť strana SMER – SD, pokiaľ ide o zber podpisov. Chcem vás informovať, že každý občan SR si môže tento petičný hárok nájsť na sociálnych sieťach, na internete budú odkazy, kde si môžu ľudia tento petičný hárok nájsť, vytlačiť ho, je tu aj adresa, na ktorú budú môcť tieto petičné hárky posielať,“ upresnil R. Fico.

Petičný hárok 2021

SMER – SD navyše zabezpečí bezplatnú distribúciu veľkého množstva obálok, ktoré budú doručované priamo do poštových schránok občanov. Obsahom týchto zásielok bude petičný hárok a informácia k referendu. Zároveň bude priložená aj návratná obálka (s predtlačenou adresou P.O.Box), do ktorej môžu občania vložiť vyplnené petičné hárky a bezplatne odoslať (napr. cez poštovú schránku Slovenskej pošty). Všetky náklady spojené s touto akciou pokryje strana SMER – SD.

https://www.youtube.com/watch?v=C3vtXCxFANQ&feature=youtu.be