NEZVOLANIE MIMORIADNEJ SCHÔDZE INICIOVANEJ STRANOU SMER – SD POŠKODÍ ZÁUJMY SLOVENSKA

Strana SMER – sociálna demokracia iniciovala dnešnú (7.10.) mimoriadnu schôdzu Národnej rady (NR) SR, ktorej jediným cieľom bolo zaviazať predstaviteľov vlády SR, aby prišli 20. októbra na schôdzu NR SR a predstavili verejnosti a poslancom parlamentu konkrétny plán krokov, ktoré chcú realizovať v týchto dňoch a týždňoch proti dopadom pandémie. Plénum však neschválilo program 14. schôdze parlamentu, a tak predseda NR SR Boris Kollár zasadnutie ukončil.

„Išiel som okolo poslancov vládnej koalície, ktorí sa medzi sebou bavili a hovorili, že čo nás stále otravujú s tým plánom obnovy, keď sa má tvoriť od 15. októbra do apríla 2021? Nie je možné akceptovať situáciu, že poslanci vládnej koalície ani netušia, o čom hlasujú. Len im niekto povedal, hlasujte proti, to bolo všetko. Keby si však aspoň prečítali to uznesenie, tak by pochopili, že schôdza mala byť úplne o niečom inom,“ priblížil predseda strany SMER – SD R. Fico.

Dnešná schôdza NR SR sa mala venovať tomu, čo ide vláda urobiť počnúc 20. októbrom, kedy začína schôdza NR SR. Úlohou strany SMER – SD je upozorniť vládu na to, že do konca roka majú k dispozícii 5,5 miliardy eur, ktoré môžu minúť na boj proti dopadom pandémie. „My sme preto pripravili veľmi vecný návrh uznesenia a požiadali sme konkrétnych ministrov – dôjdite 20. októbra na schôdzu NR SR a v rámci prvého bodu povedzte poslancom, ako idete využiť päť miliárd. Aké kroky urobíte, aby sa nerozpadla kultúra, šport, poľnohospodárstvo, podnikanie, pracovné miesta, zdravotníctvo, všetko, čo je dnes pandémiou ohrozené,“ pripomenul predseda strany R. Fico. Ďalej pokračoval: „Celé naše uznesenie bolo ladené mimoriadne konštruktívne. SMER – SD v tomto uznesení netvrdí, že Matovič je blbec, hoci máme pochybnosti o jeho spôsobilosti riadiť tento štát. Ale tvrdíme, že ministri musia povedať Národnej rade a tejto krajine, čo idú robiť. Dnes sa rozhodla vládna koalícia, pretože nevedela, o čom to je, hlasovať proti tomuto bodu programu aj z druhého dôvodu, a to preto, lebo nechcú vystaviť svojich ministrov hanbe.“

Strana SMER – SD berie na vedomie, že napriek enormnej snahe konštruktívnym spôsobom zlepšiť celoslovenskú diskusiu o pláne obnovy, bude na Slovensku pokračovať stav chaosu a bezvládia prinášajúceho pre našu krajinu každým dňom obrovské škody.

tlačový odbor strany SMER – sociálna demokracia