ŠOKUJÚCE FAKTY O SADISTICKÝCH PRAKTIKÁCH NA ÚRADE ŠPECIÁLNEJ PROKURATÚRY

Vláda Igora Matoviča svoju neschopnosť prekrýva kriminalizáciou opozície. Jasne na to opätovne poukázal predseda strany SMER – sociálna demokracia Robert Fico na dnešnej (4. 12.) tlačovej besede, keď hovoril o kajúcnikoch v trestnom práve. Kajúcnici sú páchatelia trestných činov, ktorí sú podozriví z páchania závažnej trestnej činnosti, priznajú sa a za podmienky, že niekoho udajú, sú im znížené tresty, prípadne sú prepustení.

„Dnes ma v národnej rade zastavil jeden novinár a dal mi do ruky dokument so slovami, pán predseda Fico, ja vás poprosím, toto mne v redakcii nikdy nezverejnia, urobte s tým niečo, lebo toto je už „too much“,“ povedal R. Fico. A upresnil: „Dostal som do ruky oficiálne podanie pani doktorky K. Kučerkovej. JUDr. Kučerková je prokurátorkou Krajskej prokuratúry v Bratislave. Táto prokurátorka podala zastupujúcemu generálnemu prokurátorovi podnet na podanie návrhu na disciplinárne konanie voči prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry SR JUDr. Ondrejovi Repovi a JUDr. Michalovi Šúrekovi. Prokurátori špeciálnej prokuratúry podľa JUDr. Kučerkovej vyvíjali hrubý nátlak na jej manžela, vyšetrovateľa NAKA. Zároveň od neho chceli, aby cez manželku niečo zistil k osobe krajskej prokurátorky v Bratislave a k nezákonnej činnosti niektorých prokurátorov. Teda najskôr na neho tlačili, používali vyhrážky a žiadali ho, aby sa priznal k spáchaniu trestného činu. V prípade, že tak neučiní, spravia jemu a jeho manželke veľkú hanbu. Že hodia Ing. Kučerku na zem, že na ich pozemku pristane vrtuľník. Čiže nielenže sa má priznať, nielenže sa mu vyhrážali, ešte od neho chceli, aby dal informácie na krajskú prokurátorku, ale aj k protizákonnej činnosti prokurátorov Okresnej prokuratúry Bratislava I a II,“ upresnil Robert Fico. (bližšie v priloženom dokumente).

Doktor Kučerka bol pred tromi dňami zadržaný, pretože na toto vydieranie nepristúpil.

Na základe tohto oznámenia podáva Robert Fico trestné oznámenie na JUDr. Repu a JUDr. Šúreka, za spáchanie niekoľkých trestných činov. Rovnako požiadal (zastupujúceho) špeciálneho prokurátora, aby okamžite pozastavil činnosť týmto prokurátorom a chce požiadať o ochranu JUDr. Kučerkovej. Navyše, od nového generálneho prokurátora, pána Žilinku, bude očakávať previerku zákonnosti toho, čo sa udialo za posledné mesiace.

tlačový odbor strany SMER – sociálna demokracia